Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski: ACTA2 nie jest żadnym kompromisem!

11 września 2018 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski: ACTA2 nie jest żadnym kompromisem!

Podczas sesji plenarnej w Strasburgu oraz w przeddzień głosowania Parlament Europejski po raz kolejny debatował nad sprawozdaniem niemieckiego europosła Axela Vossa dotyczącym praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. W dyskusji wziął udział europoseł Prawa i Sprawiedliowści Kosma Złotowski, który jednoznacznie skrytykował propozycje Komisji Prawnej i apelował o odrzucenie propozycji nazywanej ACTA2.

W dyskusji Kosma Złotowski podkreślał potrzebę ochrony własności intelektualnej i praw autorskich na poziomie europejskim zaznaczając, że dyskusja wokół ACTA2 nie wzmacnia tej ochrony. „Niestety nasza debata skupia się od tygodni wyłącznie na zyskach dwóch stron sporu. Zarówno Komisja Europejska jak i Pan poseł Voss stracili z pola widzenia to co powinno być najważniejsze - potrzeby i prawa internautów.” - mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Złotowski zaznaczył, że wolności słowa i debata publiczna nie mogą dzisiaj właściwie funkcjonować bez internetu. „Swoboda publikowania treści i ich komentowania to bardzo ważny element współczesnej demokracji. Nie możemy zgodzić się aby wielkie koncerny prasowe dostały do ręki narzędzia, które pod pretekstem ochrony praw autorskich mogą prowadzić do cenzury i koncesjonowania swobody wypowiedzi.” - mówił europoseł PiS.

Kosma Złotowski wezwał do uwzględnienia w trwającej debacie praw internautów. „Użytkownicy internetu nie mogą być traktowani jak żywe tarcze przez wydawców, ale nie mogą być też rzucani na pożarcie Google’owi i Facebookowi przez tego typu regulacje. Potrzebujemy prawdziwego kompromisu. Raport Pana Posła Vossa zdecydowanie nim nie jest” - zakończył swoje wystąpienie europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Follow Kosma Złotowski