Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski na temat unijnego wsparcia dla sektora hotelarsko-gastronomicznego

27 kwietnia 2021 r.
Udostępnij
 Kosma Złotowski na temat unijnego wsparcia dla sektora hotelarsko-gastronomicznego

Podczas trwającej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego miała miejsce debata na temat unijnego wsparcia dla sektora hotelarsko-gastronomicznego. W imieniu grupy EKR głos w dyskusji zabrał europoseł PiS Kosma Złotowski.

Absolutnie każdy pomysł, który pomoże w bezpiecznym odmrożeniu turystyki i gastronomii przed wakacjami jest wart rozważenia” - mówił polski eurodeputowany i podkreślił, że właśnie dlatego tak ważne jest szybkie i skuteczne wprowadzenie „zielonych zaświadczeń cyfrowych”, które ułatwią podróżowanie po Europie wszystkim osobom zdrowym i zaszczepionym.

Zdaniem europosła Komisja powinna rekomendować państwom członkowskim, które są popularnymi destynacjami turystycznymi, a w których tempo procesu szczepień jest powolne, włączenie pracowników turystyki i gastronomii do programu szczepień. „Należy także rozważyć umożliwienie podróży turystom spoza Unii Europejskiej, jeśli spełnią europejskie warunki i normy sanitarne.”- przekonywał Złotowski.

„Podejmując wszystkie decyzje określające warunki pracy turystyki i gastronomii w nadchodzącym sezonie wakacyjnym trzeba pamiętać, że otwarcie tych sektorów jest bardzo ważne dla gospodarek wielu państw członkowskich, ale to bezpieczeństwo turystów i mieszkańców miejscowości turystycznych powinno być naszym priorytetem” - zaznaczył polityk PiS.

Złotowski podkreślił, że trzeba dołożyć wszelkich starań, by nadchodzące wakacje dzięki rozsądnym i przemyślanym decyzjom przyniosły ostateczne zwycięstwo w długiej i ciężkiej walce z pandemią.