Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski: Dezinformacja to broń, która codziennie jest wymierzona w Europejczyków

5 października 2021 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski: Dezinformacja to broń, która codziennie jest wymierzona w Europejczyków

W Strasburgu podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego miała miejsce debata na temat dezinformacji i roli platform społecznościowych. W imieniu grupy EKR głos w dyskusji zabrał m.in. Kosma Złotowski.

Polski europoseł mówił, że dezinformacja to nie tylko ogromne wyzwanie społeczne i polityczne, ale przede wszystkim broń, która codziennie jest wymierzona w Europejczyków.

"Każdy kontakt z mediami społecznościowymi oznacza ryzyko kontaktu z fake newsami i manipulacjami dotyczącymi zwłaszcza kwestii politycznych. Platformy, które dzisiaj są głównym źródłem informacji nie chcą, lub nie potrafią sobie z tym zagrożeniem poradzić" – podkreślił.

Jak zauważył Złotowski, tę sytuację chętnie wykorzystują służby wielu państw, które włączyły dezinformację w Internecie do arsenału wojny hybrydowej przeciwko państwom takim jak Polska, co widać wyraźnie w trakcie obecnego kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. "Czy Komisja ma zamiar podjąć zdecydowane działania przeciwko tym podmiotom, zwłaszcza mediom internetowym, ale także tradycyjnym, które bezmyślnie powielą tezy białoruskiej i rosyjskiej propagandy?" – dopytywał europoseł PiS.