Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski do Europejskiej Rzecznik Praw Obywatelskich: Liczymy na pani aktywność i nieustępliwość w szukaniu odpowiedzi na problemy UE

13 marca 2023 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski do Europejskiej Rzecznik Praw Obywatelskich: Liczymy na pani aktywność i nieustępliwość w szukaniu odpowiedzi na problemy UE

Podczas pierwszego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu miała miejsce dyskusja na temat sprawozdania rocznego z działalności Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich w 2021 r. W dyskusji udział wziął eurodeputowany PiS Kosma Złotowski.

Polski polityk mówił, że instytucje europejskie są w poważnym kryzysie, a do deficytu demokracji i braku przejrzystości wielu decyzji podejmowanych w Brukseli można dodać kolejne poważne problemy niszczące wiarygodność Unii Europejskiej - korupcję, która wstrząsnęła Parlamentem Europejskim w ostatnich miesiącach oraz niejasne procedury w zakresie konfliktu interesów w Komisji Europejskiej.

„Pandemia, która była głównym wzywaniem na jakie państwa członkowskie i Unia Europejska musiały odpowiedzieć w ostatnich latach, także obnażyła szereg słabości i zaniedbań, które wymagają dokładnego wyjaśnienia” – powiedział eurodeputowany dodając, że proces negocjacji, zakupu i dostaw szczepionek do dziś budzi pytania o granice dostępu do informacji publicznej i efektywność wydawania środków publicznych. „Liczymy na Pani aktywność i nieustępliwość w szukaniu na nie odpowiedzi” – zwrócił się do Emily O'Reilly Kosma Złotowski.