Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski: Innowacyjna gospodarka oprócz ogromnych zbiorów danych potrzebuje także kosztownych inwestycji

28 kwietnia 2021 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski: Innowacyjna gospodarka oprócz ogromnych zbiorów danych potrzebuje także kosztownych inwestycji

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się debata na temat programu „Cyfrowa Europa”. W dyskusji zabrał głos europoseł Kosma Złotowski.

Polityk PiS podkreślił, że innowacyjna gospodarka oprócz ogromnych zbiorów danych potrzebuje także kosztownych inwestycji w badania i rozwój, infrastrukturę cyfrową, cyberbezpieczeństwo czy nowoczesną edukację.

„Ważnym wzywaniem przed jakim stoją państwa członkowskie jest przyspieszenie procesu cyfryzacji usług publicznych, takich jak: opieka zdrowotna, wymiar sprawiedliwości, ochrona konsumentów czy administracja.”- mówił Złotowski i zauważył, że bez wsparcia ze środków europejskich wiele innowacyjnych projektów w tych obszarach nie mogłoby zostać zrealizowanych.

Europoseł wspomniał także o znaczeniu rozwiązań cyfrowych w czasie trwającej pandemii Covid-19. „Doświadczenia z ostatnich miesięcy pokazują, że cyfryzacja w obszarze ochrony zdrowia pomaga ratować ludzkie życie. Takie innowacje jak e-recepty czy internetowy system rejestracji na szczepienia były w Polsce ważnym wsparciem w walce z epidemią.”- argumentował Złotowski.

Podsumowując polityk podkreślił, że potrzebujemy więcej nowoczesnych rozwiązań we wszystkich obszarach naszego życia a program „Cyfrowa Europa” pozwoli je finansować.