Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski na temat absurdalnej petycji przeciwko Polsce

17 maja 2022 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski na temat absurdalnej petycji przeciwko Polsce

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Petycji (PETI) miała miejsce dyskusja na temat petycji złożonej przez Michała Wawrykiewicza w sprawie zarzutów o brak praworządności w Polsce podczas wojny na Ukrainie. W debacie udział wziął europoseł PiS Kosma Złotowski.

Kosma Złotowski mówił o absurdalności omawianej petycji, która sugeruje, że wojna na Ukrainie jest wykorzystywana przez polski rząd do niecnych celów. Jak zauważył eurodeputowany, w Polsce rząd został wybrany w wyniku demokratycznych wyborów już drugi raz. Podkreślił, że sędziowie są wybierani zgodnie z polską konstytucją i z polskim prawem.

„Uchodźcy z Ukrainy są przyjmowani w zgodnej współpracy między rządem, samorządami, organizacjami pozarządowymi, a także obywatelami, którzy chcą okazać im serce i pomoc” – powiedział Złotowski i stwierdził, że petycja nie odnosi się do rzeczywistości tylko do idiosynkrazji niektórych środowisk w Polsce. „W Polsce są środowiska, które nie znoszą tego rządu i każdy pretekst do zaatakowania go jest dobry. W tym wypadku pretekstem jest wojna na Ukrainie” - przekonywał.

Polski polityk przekazał, że od początku wojny na Ukrainie w zakresie praworządności w Polsce nie zmieniło się nic, jednak posłowie z lewicy zapowiadają kolejne rezolucje przeciwko Polsce. Zauważył, że nie zmienia to ani sytuacji w Polsce, ani faktu, że w Polsce obowiązuje praworządność, a także faktu, że Unia Europejska od czasu do czasu postępuje wbrew zasadom praworządności i wbrew traktatom wobec Polski. „Gdyby obecny rząd został zastąpiony którymś z Państwa sojuszników, to oczywiście wszystkie te rezolucje by się skończyły, chociaż sytuacja prawna pozostałby taka sama” - mówił

„Uważam, że ta absurdalna petycja powinna zostać zamknięta i powinniśmy skończyć tę debatę” – podsumował Kosma Złotowski.