Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski na temat aktu o usługach cyfrowych

19 stycznia 2022 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski na temat aktu o usługach cyfrowych

W trakcie trwającej sesji plenarnej w Strasburgu, Parlament Europejski debatował na temat aktu o usługach cyfrowych. W dyskusji głos zabrali eurodeputowani EKR m.in. Kosma Złotowski.

“Nie możemy ignorować niedoskonałości rynku cyfrowego i ich wpływu na naszą prywatność, prawa konsumentów, bezpieczeństwo czy swobodę debaty publicznej” – mówił polski polityk. Eurodeputowany wskazał, że platformy cyfrowe doprowadziły do sytuacji, w której, chcąc tego czy nie, kreują rzeczywistość, także polityczną, nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności. Dodał, iż skomplikowane wewnętrzne regulaminy i niejasne procedury odwoływania się od decyzji np. o usunięciu treści w mediach społecznościowych to przykłady samoregulacji, która nie działa. „Akt o usługach cyfrowych jest potrzebny, żeby rozwiązać problem braku kontroli i transparentności” - stwierdził.

Europoseł przestrzegał, że internet to nie tylko giganci cyfrowi, ale także ogromna liczba małych i średnich firm, które dzięki obecności w sieci mogą skutecznie docierać do klientów. „Ich sytuacja jest szczególna i nie powinny one podlegać nadmiernym obciążeniom i regulacjom” – podkreślił Złotowski.