Powrót do listy Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski na temat wsparcia finansowego UE dla Ukrainy

23 listopada 2022 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski na temat wsparcia finansowego UE dla Ukrainy

Dziś w Strasburgu podczas trwającej sesji plenarnej europarlamentu miała miejsce dyskusja na temat wsparcia finansowego dla Ukrainy. Głos w debacie zabrał m.in. europoseł PiS Kosma Złotowski.

Polski polityk mówił, że Ukraina potrzebuje unijnego wsparcia z wielu powodów. "Jako sąsiad, ofiara agresji oraz partner, który powinien w najbliższej przyszłości stać się członkiem Unii Europejskiej" – wskazywał.

Europoseł podkreślił, że rozpętana przez Rosję wojna generuje ogromne koszty ekonomiczne, które odczuwamy wszyscy ale – jak przypomniał - to ofiara tej barbarzyńskiej agresji ponosi najwyższe starty. "Nie możemy dopuścić do tego, że plan Putina się powiedzie, a u naszych granic pozostanie państwo zrujnowane gospodarczo i niestabilne politycznie" - zaznaczył.

Złotowski przekonywał, że UE powinna nadal być arsenałem demokracji i pokoju, wspierając funkcjonowanie ukraińskich instytucji publicznych, które mierzą się z coraz większym kryzysem humanitarnym. „Rosja z premedytacją niszczy i dewastuje infrastrukturę, szkoły czy szpitale licząc, że kolejna fala uchodźców osłabi naszą determinację.” - mówił polityk PiS i podkreślił, że wsparcie finansowe dla Kijowa będzie najlepszym dowodem na to, że taki scenariusz nigdy nie będzie realny.