Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski na temat wsparcia finansowego UE dla Ukrainy

23 listopada 2022 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski na temat wsparcia finansowego UE dla Ukrainy

Dziś w Strasburgu podczas trwającej sesji plenarnej europarlamentu miała miejsce dyskusja na temat wsparcia finansowego dla Ukrainy. Głos w debacie zabrał m.in. europoseł PiS Kosma Złotowski.

Polski polityk mówił, że Ukraina potrzebuje unijnego wsparcia z wielu powodów. "Jako sąsiad, ofiara agresji oraz partner, który powinien w najbliższej przyszłości stać się członkiem Unii Europejskiej" – wskazywał.

Europoseł podkreślił, że rozpętana przez Rosję wojna generuje ogromne koszty ekonomiczne, które odczuwamy wszyscy ale – jak przypomniał - to ofiara tej barbarzyńskiej agresji ponosi najwyższe starty. "Nie możemy dopuścić do tego, że plan Putina się powiedzie, a u naszych granic pozostanie państwo zrujnowane gospodarczo i niestabilne politycznie" - zaznaczył.

Złotowski przekonywał, że UE powinna nadal być arsenałem demokracji i pokoju, wspierając funkcjonowanie ukraińskich instytucji publicznych, które mierzą się z coraz większym kryzysem humanitarnym. „Rosja z premedytacją niszczy i dewastuje infrastrukturę, szkoły czy szpitale licząc, że kolejna fala uchodźców osłabi naszą determinację.” - mówił polityk PiS i podkreślił, że wsparcie finansowe dla Kijowa będzie najlepszym dowodem na to, że taki scenariusz nigdy nie będzie realny.