Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski o poprawie warunków pasażerskich przewozów kolejowych

28 kwietnia 2021 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski o poprawie warunków pasażerskich przewozów kolejowych

Podczas trwającej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli, europoseł PIS Kosma Złotowski wziął udział w debacie w sprawie rozporządzenia na temat praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym.

 

Według polskiego polityka, kolej, podobnie jak inne środki transportu, boleśnie odczuła skutki pandemii. „Proces powrotu do liczby pasażerów podróżujących pociągami w roku 2019 będzie z pewnością trwał miesiące, jeśli nie lata, ale dzięki przyjęciu tego rozporządzenia możemy go znacznie przyspieszyć” - powiedział.

Kosma Złotowski wskazał, że wprowadza ono korzystne zmiany w wielu obszarach, które wiążą się z podróżowaniem koleją. „Dotyczy to między innymi lepszej opieki dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej, które na stacjach kolejowych i peronach wciąż napotykają na bariery architektoniczne czy prawne” - mówił europoseł i podsumował, że zmianom ulegnie także system reagowania na reklamacje w przypadku opóźnienia lub odwołania pociągu, który będzie o wiele korzystniejszy dla pasażerów, także jeśli chodzi o wysokość wypłacanych rekompensat.