Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski: To co dzisiaj obserwujemy na Ukrainie to efekt bezkarności Moskwy, na którą świat pozwalał przez stulecia

14 marca 2024 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski: To co dzisiaj obserwujemy na Ukrainie to efekt bezkarności Moskwy, na którą świat pozwalał przez stulecia

W czasie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się debata na temat rumuńskiego skarbu narodowego nielegalnie przywłaszczonego przez Rosję. Głos w dyskusji zabrał eurodeputowany Kosma Złotowski.

„Rosja jest nie tylko państwem terrorystycznym, ale także złodziejem i grabieżcą. Wszystkie państwa Europy Środkowo-Wschodniej odczuły to w przeszłości na własnej skórze.” - mówił polityk PiS.

Eurodeputowany przypomniał, że dobra kultury, infrastruktura przemysłowa czy zasoby naturalne w państwach zdominowanych i okupowanych przez carski, sowiecki, a teraz putinowski reżim były i są kradzione oraz wywożone przez dziesiątki lat.

„Rumuńskie złoto jest tutaj jednym z najbardziej spektakularnych przykładów takiego rabunku, który nigdy nie został rozliczony.” - zauważył Kosma Złotowski.

Europoseł stwierdził, że to co dzisiaj obserwujemy na Ukrainie to efekt bezkarności Moskwy, na którą świat pozwalał przez stulecia. „Rosja, która wspólnie z nazistowskimi Niemcami wywołała II wojnę światową powinna ponosić za ten konflikt taką samą odpowiedzialność moralną i finansową jak jej sojusznik z września 1939 roku!” - przekonywał polityk i zaznaczył, że w przeciwnym razie  będzie niszczyć, zabijać i rabować dalej, także na zachodzie Europy!