Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Zotowski: Nowoczesne i dobrze skomunikowane lotniska pomogą odbudować zaufanie pasażerów

8 lipca 2021 r.
Udostępnij
Kosma Zotowski: Nowoczesne i dobrze skomunikowane lotniska pomogą odbudować zaufanie pasażerów

W trakcie sesji plenarnej w Strasburgu Parlament Europejski obradował nad wpływem kryzysu związanego z Covid-19 na sektor lotnictwa. W imieniu grupy EKR w dyskusji wypowiedział się europoseł PiS Kosma Złotowski.

„Branżę lotniczą dotknął kryzys bez precedensu - w zaledwie kilka tygodni jeden z najważniejszych sektorów naszej gospodarki praktycznie przestał funkcjonować” - mówił Kosma Złotowski. Według eurodeputowanego, nikt nie ma wątpliwości, że dramatyczne skutki załamania z ostatnich miesięcy linie lotnicze i ich pracownicy będą odczuwać bardzo długo. Europoseł stwierdził, że działania takie jak uelastycznienie zasad przydziału slotów na starty i lądowania czy zmiana zasad przyznawania pomocy publicznej były krokiem właściwym i potrzebnym. „Warto docenić także postawę samych linii lotniczych, które starały się maksymalnie ułatwić pasażerom zmiany rezerwacji oraz bardzo szybko wprowadziły środki bezpieczeństwa sanitarnego na pokładach swoich samolotów” - powiedział.

Polski polityk zauważył, że wywieranie na branżę lotniczą dodatkowej presji w postaci nowych regulacji w zakresie emisji czy praw socjalnych to najgorszy możliwy wybór w tym trudnym momencie. „Konkurencja z państw trzecich na pewno wykorzysta rosnącą presję kosztową i dodatkowe obciążenia nakładane na naszych przewoźników” - mówił Złotowski i dodał, że UE nie może też rezygnować z inwestycji w nowoczesną infrastrukturę lotniczą, taką jak realizowany przez polski rząd Centralny Port Komunikacyjny. „Nowoczesne i dobrze skomunikowane lotniska z pewnością pomogą odbudować zaufanie pasażerów, a także przyczynią się do likwidacji krótkich połączeń” - podsumował.