Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosztowna i nieefektywna promocja działań Komisji Europejskiej

1 grudnia 2022 r.
Udostępnij
Kosztowna i nieefektywna promocja działań Komisji Europejskiej

Europoseł Kosma Złotowski skierował do Komisji Europejskiej interpelację w sprawie kosztownej i nieefektywnej promocji jej działań.

Polski polityk odniósł się do informacji, że Komisja Europejska utworzyła platformę internetową za prawie 400 tys. euro, aby promować swoje działania w zakresie inicjatywy Global Gateway, która ma na celu rozwój infrastruktury w krajach rozwijających się. „We wtorek 29 listopada na platformie odbyła się wirtualna „impreza” zorganizowana przez departament pomocy zagranicznej Komisji Europejskiej, na której pojawiło się zaledwie 5 osób.” - czytamy w interpelacji.

W związku z powyższym Kosma Złotowski chce wiedzieć czy zanim KE podjęła decyzję o utworzeniu platformy internetowej za 400 tys. euro zostały przeprowadzone badania skuteczności takiej formy promocji działań.

Europoseł pyta również o przyczyny tak małego zainteresowania platformą. „Z czego zdaniem Komisji wynikała słaba frekwencja na tym wydarzeniu i jak dużym zainteresowaniem cieszy się platforma na co dzień?” - zastanawia się Złotowski.

Eurodeputowany poprosił także o informację czy Komisja realizowała już wcześniej podobne projekty, a jeśli tak to jakie były ich koszty i czy udało się osiągnąć założone cele.