Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Uroczyste rozpoczęcie Ekstraligi Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach w Bydgoszczy

3 września 2022 r.
Udostępnij
Uroczyste rozpoczęcie Ekstraligi Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach w Bydgoszczy

3 Września, we wnętrzach Akademii Muzycznej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste rozpoczęcie Ekstraligi Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach. Gościem specjalnym otwarcia był Premier RP Mateusz Morawiecki, który objął turniej patronatem.

Organizatorem imprezy jet Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz będący jednocześnie jednym z głównych faworytów zawodów. Posiada ona w swych szeregach m.in. najlepszą zawodniczkę turnieju Alinę Kaszlinską oraz obecnego mistrza Polski Radosława Wojtaszka.

Wśród uczestników wydarzenia oprócz szefa polskiego rządu był również minister Łukasz Schreiber, dzięki którego zabiegom to właśnie Bydgoszcz jest gospodarzem tego ważnego wydarzenia oraz pochodzący z Bydgoszczy europoseł PiS Kosma Złotowski.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia zapewnił o swoim zaangażowaniu w rozwój i popularyzację szachów w Polsce oraz wyraził nadzieję, że już wkrótce Polscy szachiści będą mieli porównywalne warunki rozwoju do tych jakimi dysponują ich zagraniczni rywale.  

Zmagania szachowe potrwają od 3 do 11 września a o tytuł mistrza zawalczy aż 110 zawodników w 10 drużynach, reprezentujących 18 federacji.