O mnie

.

Znamy się od wielu lat.
Moje życie było i jest związane z Bydgoszczą.

Tu w 1964 roku się urodziłem, tu chodziłem do szkoły i wychowałem się na bydgoskim Błoniu. Studia polonistyczne ukończyłem na Uniwersytecie Warszawskim, zaś ekonomiczne (MBA) na amerykańskim Dominican University.

Mimo atrakcyjnych, zawodowych propozycji, było dla mnie jasne, że wrócę do Bydgoszczy! Rozpocząłem pracę, najpierw w bydgoskiej WSP, jako asystent na Wydziale Humanistycznym, równolegle zaś pracowałem w bydgoskiej redakcji telewizyjnej, trwale przyczyniając się do przekształcenia jej w pełnoprawny oddział Telewizji Polskiej.

W 1994 zostałem prezydentem Bydgoszczy.

Byłem najmłodszym prezydentem w Polsce. Najbardziej zależało mi wówczas na unowocześnianiu naszego miasta. Zmiany - to główny motyw mojej ówczesnej prezydentury. Wraz z grupą fachowców wprowadziliśmy atrakcyjne zasady wykupowania mieszkań komunalnych. Wkrótce ponad 20 tysięcy bydgoszczan stało się ich właścicielami.

W 1997 roku zostałem posłem na Sejm RP.

Z grupą posłów z naszego regionu doprowadziliśmy do powstania Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze stolicą w Bydgoszczy. Stworzyłem również wtedy w Sejmie Zespół na rzecz Społeczeństwa Informacyjnego.

.
.

Od 2002 do 2005 byłem członkiem bydgoskiej Rady Miasta.

W wyborach parlamentarnych w 2005 startując z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskałem mandat senatora, który sprawowałem do kolejnych wyborów w 2007 roku. W 2011 roku dzięki decyzji wyborców z naszego regionu zostałem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Od 1 lipca 2014 roku mam zaszczyt reprezentować województwo kujawsko-pomorskie jako poseł do Parlamentu Europejskiego. W obecnej kadencji, z ramienia Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, pracuję w Komisji Transportu i Turystyki oraz w Komisji Petycji.