Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Eurodeputowany PiS na temat układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą

9 lutego 2021 r.
Udostępnij
Eurodeputowany PiS na temat układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą

W trakcie trwającej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli, miała miejsce debata na temat układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą. W imieniu Grupy EKR głos w dyskusji zabrał między innymi eurodeputowany PiS Kosma Złotowski.

„Potrzebujemy wiarygodnych i solidnych partnerów, zwłaszcza za naszą wschodnią granicą” – stwierdził polityk. Według eurodeputowanego, dalsze pogłębianie współpracy gospodarczej i politycznej z Ukrainą to bez wątpienia proces potrzebny i korzystny dla obu stron. „Jego długofalowym celem powinna być silniejsza integracja naszych gospodarek i stworzenie warunków do przyszłej akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej” – mówił.  

Polski polityk zauważył, że Kijów wciąż mierzy się z rosyjską agresją, która destabilizuje nie tylko ten region, ale stanowi też zagrożenie dla europejskiego bezpieczeństwa. „Reformowanie struktur państwa w tych warunkach to zadanie bardzo trudne” – powiedział europoseł i dodał, że warto wziąć to pod uwagę oceniając tempo zwalczania korupcji i reformowania wymiaru sprawiedliwości.  „W trudnych warunkach pandemii, nasza solidarność ma ogromne znaczenie, dlatego pakiet wsparcia finansowego dla Kijowa to ważna inicjatywa, która potwierdzi, że oprócz dobrych rad i intencji współpraca z Unią Europejską po prostu się opłaca” – zakończył Kosma Złotowski.