Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski o stanowieniu lepszego prawa w UE

7 lipca 2022 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski o stanowieniu lepszego prawa w UE

Dziś, w trakcie ostatniego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu miała miejsce dyskusja na temat raportu Komisji Prawnej dotyczącego połączenia sił na rzecz lepszego stanowienia prawa. W debacie udział wziął europoseł PiS Kosma Złotowski.

„Postulat usprawnienia procesu tworzenia prawa europejskiego jest jak najbardziej słuszny” – mówił Kosma Złotowski. Jak stwierdził, unijne procedury są nieprzejrzyste i zupełnie niezrozumiałe dla obywateli, a brak transparentności procesu decyzyjnego to dowód na to, że deficyt demokracji to jedna z największych wad Unii Europejskiej.

Niestety, według eurodeputowanego, omawiane sprawozdanie samo w sobie to przykład fatalnego sposobu tworzenia dokumentów w naszej instytucji. „Zamiast jasnych sugestii i rekomendacji jak tworzyć lepsze prawo mamy tutaj zlepek wielu przypadkowych, ogólnych stwierdzeń, deklaracji politycznych i ideologicznych postulatów” – powiedział polski polityk i dodał, że to zdecydowanie za długi, przegadany tekst, które miesza kwestie ważne, zupełnie nieistotne, oraz absolutnie niezwiązane z tworzeniem skutecznych i zrozumiałych przepisów.

„Jeśli w ten sposób Parlament chce kogoś przekonać, że wie jak tworzyć lepsze przepisy to nie wróżę sukcesu” – podsumował Złotowski.