Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Kosma Złotowski: To nie zakaz spania w kabinie poprawia komfort odpoczynku kierowcy ciężarówki, ale czysty hotel z zapleczem sanitarnym i bezpieczny parking

6 marca 2024 r.
Udostępnij
Kosma Złotowski: To nie zakaz spania w kabinie poprawia komfort odpoczynku kierowcy ciężarówki, ale czysty hotel z zapleczem sanitarnym i bezpieczny parking

Europoseł Kosma Złotowski otworzył w Parlamencie Europejskim konferencję ESPORG 2024, podczas której ogłoszono tegorocznych zwycięzców ESPORG Excellence in Truck Parking Award.

Uczestnicy wydarzenia w czasie dwóch paneli dyskusyjnych rozmawiali o tym, jak poprawiać warunki pracy i odpoczynku kierowców w transporcie międzynarodowym. Kosma Złotowski zwrócił uwagę, że nagrodzone parkingi są dowodem, że da się zapewnić najwyższe standardy i że są w Europie miejsca odpoczynku, gdzie można spędzić noc bez obaw o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Polityk PiS podkreślił, że od początku pracy jako poseł do Parlamentu Europejskiego temat bezpiecznych parkingów jest mu bardzo bliski.  „Dla wielu polskich rodzin transport drogowy to ważne źródło utrzymania.  Niestety, poza deklaracjami troski o warunki pracy kierowców i przyjmowaniem rygorystycznych przepisów, Bruksela robi niewiele. To nie zakaz spania w kabinie poprawia komfort odpoczynku kierowcy ciężarówki, ale czysty hotel z zapleczem sanitarnym i bezpieczny parking. Potrzebne są środki na inwestycje i zachęty dla państw członkowskich, by taką infrastrukturę budować. Jeśli chcemy zachęcać młodych ludzi oraz kobiety do pracy w tym bardzo potrzebnym zawodzie nie można godzić się na to, że codziennym wyzwaniem jest znalezienie czystej toalety, prysznica, czy miejsca parkingowego. Zarówno pandemia, jak i wojna pokazały, że nawet niewielkie zakłócenie w transporcie towarów oznacza konkretne problemy dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Musimy dbać o ten sektor gospodarki  i jego pracowników!” - mówił Kosma Złotowski otwierając wydarzenie.

Zwycięzcami European Truck Parking Awards 2024 ogłoszono Delta Park Truck Secure Parking w Dourges we Francji oraz On Turtle La Jonquera w Hiszpanii, które zostały uhonorowane jako przodujące europejskie parkingi dla ciężarówek wśród odpowiednio - dużych i małych parkingów.

Międzynarodowe jury ESPORG szczególnie doceniło wysoką jakość usług oferowanych kierowcom przez zwycięzców, ich zdolność dostosowania się do konkretnych potrzeb kierowców i ambicję wprowadzania innowacji.

Fred Notte, wiceprezes Delta Park Truck Secure Parking na region śródziemnomorski, powiedział: „Otrzymanie tak prestiżowej nagrody jest dla nas zaszczytem. Budując Delta Park naszym celem było stworzenie serwisu oferującego możliwie najlepsze warunki odpoczynku dla kierowców, bez żadnych kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony. Nagroda ta, przyznawana przez ekspertów branżowych, udowadnia, że osiągnęliśmy nasz cel”.

Pablo Combalía, menedżer ds. rozwoju biznesu w firmie On Turtle mówił: „Jesteśmy wdzięczni za uznanie nas przez ESPORG za Europejski Parking dla Ciężarówek Roku 2024. Ta nagroda wyjaśnia nasz cel, jakim jest zapewnienie najwyższej jakości usług przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych klientów”.

ESPORG to europejska organizacja zrzeszająca wszystkie strony zainteresowane bezpiecznym parkowaniem ciężarówek. Celem nagrody ESPORG Excellence in Truck Parking Award jest promowanie doskonałości i szerzenie dobrych praktyk w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości usług oferowanych zawodowym kierowcom ciężarówek przez operatorów parkingów dla ciężarówek w całej Europie i poza nią.